Czas odesłać niekompetentnych na ławkę rezerwowych…

Witam Państwa Serdecznie!

Dzisiaj niedziela, 9-ty listopada i już tylko kilka dni do Wyborów Samorządowych. Jest to czas,
w którym zakończył się objazd taboru obecnych radnych z ich przywódcą, Panem Józefem Blankiem, a zaczyna się prawdziwa kampania wyborcza.

W tym miejscu należy przypomnieć, jak pięknie podczas tych spotkań z mieszkańcami Pan Burmistrz obrazował dotychczasowe dokonania oraz starania swoje i Rady Miasta. Nie ulega wątpliwości, że kontrast po między obecnym Burmistrzem, a jego poprzednikami jest wyraźny, za co należy pochwalić Pana Blanka. Pozostaje jednak pytanie, czy te osiągnięcia są, aż tak potężne? Czy można było zrobić coś więcej? Oczywiście, że można zrobić coś więcej!

„Każda drużyna by się rozwijać i odnosić sukcesy, potrzebuje nowych zawodników narzucających większe tępo gry”  – czas wysłać część obecnej drużyny na ławkę rezerwowych. 

Nawiązując do wywodów Pana Burmistrza podczas spotkań z mieszkańcami – w terminach obwieszczonych w Gazecie Nowomiejskiej – należy stwierdzić, że zrobiło to zapewne wrażenie na słuchaczach, ale było to (delikatnie mówiąc) „dmuchanie balonu o nazwie SUKCES”.W tym miejscu powinniśmy zadać sobie kilka pytań: czy mieszkańcom tego miasta została sprzedana tania „kiełbasa wyborcza”, czy też w Nowym Mieście Lubawskim mamy mądrych mieszkańców, którzy widzą zarówno wady, jaki i zalety dotychczasowego Burmistrza? To, że kilka osiągnięć Pan Burmistrz ma, jest pewne. Kilka dróg, chodników czy kanalizacja… Mieszkańcy zaś chcieliby dostać więcej miejsc pracy, polepszyć jakość bezpieczeństwa, uaktywnić strefę rodzinną (park, poprawa jakości zabytków, zajęcia fakultatywne dla najmłodszych etc.) i wzmocnić działalności służby zdrowia. Każdy z nas ma inne wizje i plany, lecz wszyscy musimy zrozumieć, że priorytetem dla naszego miasta nie są drogi czy kanalizacja (które też są ważne), lecz nowi inwestorzy, którzy zapewnią nam lepsze zarobki, dogodniejsze warunki pracy i większe perspektywy na lepsze jutro! Dlaczego dotychczasowi radni tylko prawią, że mają plany zająć się tym problemem, a nie podejmują w tym kierunku żadnych działań? Dlaczego nie pracują nad poprawą bezpieczeństwa czy obniżeniem czynszów mieszkań? Otóż szanowni wyborcy powód jest prosty:

– Nie mają wystarczających kompetencji by tego dokonać.

– Wolą obradować na temat „psich kup” (takie uchwały podejmuje aktualna rada miasta).

– Karmią nas osiągnięciami sfinansowanymi funduszami z Unii Europejskiej (ponieważ sami nic nie potrafią osiągnąć).

– Nie mają recepty na zwiększenie dynamiki rozwoju naszego miast, zasłaniając się problemami pozostawionymi przez poprzedników etc. (a to się nazywa brak profesjonalizmu).

Drodzy Wyborcy, problem nie polega na tym, że wszędzie jest źle i u nas też tak musi być. Problemem nie jest również to, że nasze miasto zawsze było pomijane przy zmianach granic administracyjnych w poprzednich latach. Problem jest w ekipie rządzącej. Z całym szacunkiem dla tych Państwa Radnych, którzy mają zmysł, wiedzę i chęci – jest wśród was kilka słabych ogniw, które trzeba wymienić, bo niestety same chęci, to czasem za mało.

Wielu kandydatów na radnych nie zgłosiło swojej kandydatury dla chęci planowania, działania i ulepszania tego, co jest, lecz dla PIENIĘDZY! I nie dajmy sobie wmówić, że jest inaczej.

Miasto, firma, czy budżet rodzinny, to wbrew pozorom bardzo podobny twór. Jeśli nie będziemy szukać nowych źródeł finansowania np.:

w przypadku rodziny: nowej, lepiej płatnej pracy,

w przypadku firmy: większej ilości klientów na produkty i usługi,

w przypadku miasta: nowych inwestorów, tworząc im dogodne warunki do działania, kontaktując się z nimi, składając oferty, promując nasze miasto z przygotowaną strefą ekonomiczną, jeśli w dalszym ciągu głosować będziemy na niekompetentne osoby bez planu i podstawowej wiedzy, to niestety, ale mieszkańcy nie znajdą w nim lepszego zatrudnienia, a drogi które zostaną wybudowane za kolejnej kadencji, nie będą prowadziły do nowych fabryk, czy miejsc pracy. Radni zapomnieli też o poprawie bezpieczeństwa na drogach, nie robiąc wystarczająco dużo, by powstała obwodnica, a wokół niej nowe inwestycje.

Mam nadzieję, że Mieszkańcy Nowego Miasta Lubawskiego nie tylko w okręgu nr. 3 (ulice Groblica, Jana Brzechwy, Kornela Makuszyńskiego, Piastowska, Zdrojowa), ale też w innych okręgach wyborczych postawią na świeżość, kompetencje i determinacje!

Dość już narzekania! Czas zagłosować na lepszą przyszłość!

 

Załączając wyrazy szacunku,

Tomasz Zawacki 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *